Sir Lancelot du Lac je jedním z předních rytířů kulatého stolu krále Artuše. Do stejného legendami opředeného období sahá také historie čarodějnice Morgany Le Fay. Co mají tyto dvě postavy artušovské legendy společného s mnohem mladším, avšak neméně legendárním Jackem Rozparovačem? Mnoho – potkají se totiž v připravované adventuře Dance of Death: Du Lac & Fey.

Přestože obě období dělí několik staletí, nakonec se všechny postavy mohou potkat. Sir Lancelot se totiž stal nesmrtelným a tak proplouvá dalšími lety v téměř nezměněné podobě. To čarodějnice Morgana dopadla mnohem hůř – po pádu Kamelotu se proti ní obrátila vlastní kletba, která ji proměnila v psa. Tato nesourodá dvojice se protlouká historií a čas si krátí vyšetřováním rozličných zločinů. Tím se dostávají do Londýna druhé poloviny devatenáctého století, kdy tomuto městu kraluje strach kolem Jacka Rozparovače. Ideální případ pro Lancelota s Morganou. Ti si na pomoc vezmou ještě třetí osobu – Mary Kelly – která má také své místo v historii, je totiž považována za poslední oběť Jacka Rozparovače.

Hru nesoucí trochu prapodivný název Dance of Death: Du Lac & Fey připravuje britské studio Salix Games a půjde o klasickou point and click adventuru. Na hře se budou podílet také špičkoví (angličtí) dabéři – Lancelota namluví Gareth David-Lloyd, který je divákům známý ze seriálů Torchwood či Pán času, Morgana promluví hlasem Perdity Weeks známé z filmů Ready Player One: Hra začíná a Pod zemí či seriálů Tudorovci nebo Penny Dreadful. V roli třetí osoby do party, tajemné Mary Kelly, se představí Alexandra Roach, představitelka mladé Margaret Thatcherové ve filmu Železná lady či známí ze seriálů Na straně zákona nebo Utopia.

Přestože to dlouho vypadalo, že se hry nedočkáme, tvůrcům se podařilo veškeré plány dotáhnout do téměř zdárného konce. Do vydání totiž zbývá jen pár týdnů, hra by totiž měla vyjít přesně 5. dubna.

Autor:

pluto_portrait

Komentáře jsou povoleny pouze pro registrované