Dnes vychází na první pohled hodně zajímavě vypadající mysteriózní sci-fi adventura německého studia btf nesoucí typicky německý název Trüberbrook.

Přestože v popisku hry se vyjímá slovo sci-fi, děj se odehrává v roce 1967, tedy v době, kdy zuří válka ve Vietnamu a také samozřejmě studená válka. Jako hráči se vžíváme do role Hanse Tannhausera, amerického studenta fyziky, který v loterii vyhrává cestu do bezvýznamné malé německé vesničky Trüberbrook. Protože právě připravuje disertační práci z kvantové fyziky, bere cestu do Německa jako odreagování.

A v Německu se mu skutečně podaří přijít na jiné myšlenky. Všechno to začíná tím, že mu z pokoje v penzionu Waldeslut začnou mizet věci. Ale kdo by mohl mít zájem o doktorandskou práci z kvantové fyziky? Je pravdou, že obyvatelé města i návštěvníci místních lázní se všichni chovají prazvláštně. Jediný, kdo vypadá aspoň trochu normálně, je mladá anthropologistka Gretchen Lemke, která je ve městě také v rámci výzkumu. A stane se Hansovým hlavním společníkem.

Trüberbrook bude klasická point-and-click adventura, svou atmosférou by měla odpovídat televizním sériím Twin Peaks a Akta X. To vše namixované s německým folklorem a zajímavým sci-fi příběhem. Zvláštní pozornost si zaslouží grafická stránka. Celá scenérie totiž byla vytvořena reálně jako skutečný miniaturní model, která byla poté pomocí 3D scanneru přenesena do počítače, digitálně upravena a doplněna o animované charaktery a vizuální efekty. A výsledek podle okolních obrázků i přiloženého videa stojí za to.

Hra je v přípravě dlouhých pět let a k jejímu dokončení pomohl i úspěšný kickstarter. Dnes hra konečně vyšla a fanoušky jistě potěší přítomnost českých titulků.

Autor:

pluto_portrait

Komentáře jsou povoleny pouze pro registrované