Jméno: Jan Srp
Bydliště: Praha

Hraji už tak dlouho, že si popravdě ani nepamatuju dobu, kdy jsem nehrál. Adventury jsem měl rád od samotných počátků, hlavně proto, že na hrách je pro mě tím nejdůležitějším příběh. První seznámení s žánrem bylo asi díky Dračí Historii, jinak ale nejstarší české adventury moc v lásce nemám. Tajemství oslího ostrova, Polda a třeba Horké léto jsou podle mě jen braky, které sázely jen na to, že byly v češtině.

Nejraději mám produkci firmy Legend Entertainment, která je vedle Sierry a LucasArts nespravedlivě opomíjena. Od prvních kroků v Death Gate jsem se do těchto velice náročných a ukecaných adventur zamiloval a dohrál všechny, které už šlo ovládat myší. A bez návodu samozřejmě!

Poté, co jsem v roce 2006 marně čekal na recenzi adventury Paradise na BonusWebu, zkusil jsem napsat šéfredaktorovi, jestli po odchodu BigPetera nepotřebují s adventurami pomoct. A potřebovali. Od té doby pro BonusWeb píši, dlouho jen jako externí autor, teď už i jako plnohodnotný člen redakce.

Adventur už dnes nevychází tolik, ale stále zůstávají mojí srdcovkou. Spolupracovat na těchto stránkách s oběma Petry, jejichž články jsem četl už jako malý kluk, je něco, co nemohu odmítnout, i když po narození dcery není moc času.

 

Nejoblíbenější adventury: Death Gate, Mission Critical, Posel Smrti, The Dig, Life is Strange

Nejoblíbenější jiné hry: Deus Ex, Albion, Planescape Torment, NHL, The Last of Us