Jméno: Petr Ticháček
Přezdívka: BigPeter
Bydliště: Zlín

S počítačovými hrami jsem se poprvé setkal někdy v roce 1991, kdy mi kamarád u sebe doma ukázal několik scének z krásně barevné VGA verze adventury Indiana Jones and the Last Crusade. O rok později, na Vánoce 1992, jsem byl Ježíškem obdarován Didaktikem M, k němuž mi na pirátské kazetě dodal všechny díly ze série Dizzy. No a když jsem v roce 1994 nastupoval na střední školu a ke „studiu“ bezpodmínečně potřeboval písíčko, tak první hry, kterými mi tehdejší spolužák zaplnil monstrózní 20MB (ano, MB) harddisk, byly Simon the Sorcerer, Indiana Jones and the Fate of Atlantis a Monkey Island 2. No uznejte – s tímhle supportem jsem ve volbě nejoblíbenějšího žánru v podstatě neměl na výběr.

A díky všem těmto shodám náhod (věřme tomu, že šlo o náhody) jsem se adventurám začal věnovat intenzivně a nepřetržitě. A nejenom jejich hraní. V roce 1998 mne kamarád Leech seznámil se Zdeňkem „Vreco“ Poláchem, spoluzakladatelem BonusWebu, a tak se odstartovala dráha, kdy jsem se hraním her začal dokonce i trochu živit (rozuměj přivydělávat si na kontinuální upgrade PC). A když jsem v roce 2000 na BonusWebu sepsul český překlad adventury Atlantis 2, zakončil tehdejší lokalizační manažer Bohemia Interactive Mirek Papež naši ostřejší výměnu názorů slovy „Tak si zkus někdy hru přeložit sám. Kritizovat umí každý.“ Od té chvíle jsem začal adventury také překládat.

Bylo by krásné nyní napsat něco ve stylu „a tomu všemu se věnuji dodnes“, ale není tomu tak. Přišla svatba, první dítě (2007), druhé dítě (2012), na hry bylo stále méně a méně času, až se pod vlivem nekompromisních deadlinů v časopisech a vlastních nereálně přemrštěných cílů stala ze zábavy spíše práce, v těch nejtěžších chvílích dokonce i otravná povinnost. Hrnek přetekl.

Ale protože kamarádi zůstali, a jeden z nich přišel s ambiciózně-šíleným nápadem založit tento fanouškovský adventurní server, možná nastal čas do rozjetého vlaku, když ne znovu naskočit, tak alespoň bedlivě sledovat, kudy a jak rychle projíždí.

Nejoblíbenější adventury: Simon the Sorcerer, Indiana Jones and the Fate of Atlantis, Broken Sword

Nejoblíbenější jiné hry: DOOM (jo, to byly časy), Colin McRae Rally