Jako blesk z čistého nebe se dnes zjevila nová hra v současnosti nejúspěšnějšího českého adventurního studia Amanita Design nesoucí název Pilgrims.

O herní design i celé grafické zpracování se postaral sám zakladatel Amanity Jakub Dvorský a vzal si za vzor loveckou karetní minihru z úvodní části jednoho ze starších titulů studia – Samorostu 3.

V této minihře se přeneseme na výpravu do pohádkového království, kde narazíme na řadu pohádkových postav, se kterými budeme pomocí herních karet řešit jednotlivé úkoly.

Svou délkou hra určitě nebude zářit, odpovídá tomu i nastavená cena 5 dolarů. Autoři ale slibují velkou variabilnost, která by měla hráče motivovat ke znovuzahrání a objevení dalších tajemných zákoutí ve hře.

Audiovizuální zpracování je v tradičním stylu Amanity. Jak již bylo řečeno, o grafiku a design se postaral Jakub Dvorský, o animaci Václav Blín a o programování Michal Berlinger. Také o soundtrack se postaral dvorní skladatel Amanity Tomáš „Floex“ Dvořák.

Pilgrims zatím vyšly jen v rámci Apple Arcade, na PC budou v rámci Steamu, GOGu, Itch.io a Humble Storek dispozici v nejbližších hodinách.

Kromě utajovaných Pilgrims v Amanitě pracují na dalších dílech – již dříve oznámených Creaks, antiutopické adventuře Phonopolis a dosud nepojmenované hororové hře Jaromíra Plachého.

Autor:

pluto_portrait

Komentáře jsou povoleny pouze pro registrované