Pouze něco přes dva dny chybí do konce kampaně na Kickstarteru, kde Corey a Lori Coleovi shánějí peníze na svoji novou hru Summer Daze at Hero-U.

Práte se, kdo jsou Corey a Lori Coleovi? Pak patrně nejste pamětníci pravěku adventur konce 80. a začátku 90. let, kdy tato manželská dvojice pracovala pro společnost Sierra On-Line a vytvořila pro ni, kromě jiných her, také známou pětidílnou sérii Quest for Glory, což byl na svoji dobu zcela unikátní mix adventury a RPG. Pro společnost Legend Entertainment pak v polovině 90. let vytvořila vynikající RPG adventuru Shannara.

Po soumraku adventur na konci 90. let se manželé odebrali do ústraní a vrátili se před rokem s novou hrou Hero-U: Rogue to Redemption, kterou vydali díky kampani na Kickstarteru. Zjevně ale hra nebyla příliš komerčně úspěšná, a tak se nyní na fanoušky obracejí zase, tentokráte se skromnějším projektem a také skromnější částkou necelých 100 tisíc dolarů.

A oč vlastně v Summer Daze at Hero-U jde? Má se jednat o jednodušší interaktivní hříčku, situovanou do prostředí Hero univerzity, představené v předešlé hře těchto tvůrců. Ve vztahu k Hero-U: Rogue to Redemption půjde o jakousi „předehru“ a odehrává se v létě těsně před příchodem hlavního hrdiny výše zmíněné hry. Na univerzitě se má konat tzv. Harvest festival, který se řítí do záhuby a je na hráči, aby jeho tragický osud odvrátil. Může si vybrat ze dvou hlavních hrdinů – poloviční elfky Tilly Appleberry nebo kouzelníka Ifeya Kinaha. Obě postavy jsou studenty univerzity. Volba hlavního hrdiny má mít na hru výrazný vliv, neb každý zažívá vlastní příběh, každý má jinou povahu a samozřejmě také jinak přistupuje k problémům a postavám ve svém okolí.

Pokud vás zajímá více, nebo snad dokonce zvažujete, že byste vývojáře podpořili, navštivte stránku s kampaní zde:

https://www.kickstarter.com/projects/transolargames/summer-daze-at-hero-u

Gameplay trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=WkFjHKdKIns

Homepage:

https://summerdazegame.com/

Autor:

BigPeter_foto1

Petr Ticháček