Před pár dny jsme informovali, že adventurní guru Ken Williams se svou manželkou připravují novou počítačovou hru. Tato informace byla posléze potvrzena samotným Kenem Williamsem. A v minulých hodinách byla spuštěna také oficiální stránka hry samotné.

Zatím není úplně jasné, jak se hra bude jmenovat. Webové stránky jsou na adrese KensGame.com, na samotných stránkách je hra nazývána jako The Secret.

Co zatím o hře víme? Nepříliš mnoho. Jen to, že půjde o 3D adventuru, při jejíž tvorbě bylo myšleno na fanoušky Sierry. Na hře se spolupodílí také Marcus Maximus Mera, newyorkský designér, který je zároveň spoluproducentem.

„Jsme malý tým, já programuju a Marcus se stará o výtvarnou stránku. Přestože jsme oba velcí pracanti, dva lidé nemůžou vytvořit AAA hru, která by konkurovala velkorozpočtovým titulům. Každý, kdo od našeho díla očekává, že bude nějakým zásadním milníkem v branži, bude zklamán,“ prozradil ke hře sám Ken Williams.

Jisté je, že hra poběží na enginu Unity. Tvůrci zatím nechtějí prozradit další detaily o hře, na které pracují teprve několik týdnů. Více informací by snad mohlo být k dispozici v průběhu letních prázdnin. Nastaveným cílem pro vydání je listopad letošního roku, sami to však považují za šibeniční termín.

Ken Williams:

– It is a 3d adventure that is being coded with Sierra fans in mind. I think they’ll like it

– It’s a very small team. I’m doing the coding and Marcus is doing all the art. We’re leveraging assets that we are buying in the Unity Asset store and elsewhere.

– Both Marcus and I are hard workers, but two people cannot build a triple-A title that compares to the big budget titles that are out there. Anyone expecting this to be a major milestone for the industry will be disappointed. One major reason I have wanted to stay retired is that I don’t want to make the commitment required to work on a huge game, and I knew that if I did something lame it would wreck my reputation. The game we’re working on will be fun for those who play it, and it will bring back some good memories of the old days. But, I don’t kid myself that it will win awards. That said, it is turning out better than expected and I think my reputation (such as it is) will be just fine. I suspect people will be blown away when they see it in the context of a project built by two people with no budget.

– Roberta’s input is negligible but important. She had the original inspiration for the game, and we check in with her daily, but it’s not really a „Roberta Williams“ game. It will make a lot more sense when we are ready to talk more directly about what we’re doing.

Autor:

pluto_portrait

Komentáře jsou povoleny pouze pro registrované