Po dlouhých deseti letech od posledního dílu v podání třetí série od Telltale Games se vrací série Sama a Maxe na scénu. Potrhlí detektivové v podobě psa a králíka se vrhnou rovnou do virtuální reality.

Během nedávného Gamescomu byla oznámena nová hra z prostředí proslulé detektivní dvojice, jejichž historie sahá až do osmdesátých let minulého století. Celý název novinky zní Sam & Max: This Time It’s Virtual!

Jak tento název naznačuje, hra se přesune do virtuální reality. Za jejím vývojem stojí studio HappyGiant, tvořené řadou bývalých tvůrců z LucasArts, kteří se soustředí na vývoj her s rozšířenou realitou.

Poprvé v celé sérii nebudeme hrát za Sama ani Maxe, ale společně s nimi budete pozvání jako nový rekrut do zapomenutého zábavního parku, kde se zúčastníte policejního kurzu. S postupným trénováním budete moci uplatnit své nově nabyté zkušenosti i v blízkém okolí.

Základní námět nevypadá příliš povzbudivě. Pozitivní však určitě je, že se na hře v určitých funkcích podílejí i jejich původní tvůrci z LucasArts a Telltale Games. Duchovní otec Steve Purcell funguje v pozici konzultanta, na hře se podílí i Peter Chan, Mike Stemmle či oba dabéři hlavních postav David Nowlin a Dave Boat.

Přestože nás oznámení nového dílu pozitivně překvapilo, přechod do virtuální reality už tak nadšeně nevypadá. Navíc stále není jasné, zda bude ke hraní potřeba VR set a nebo si hru bude moci zahrát i normální smrtelník.

Autor:

pluto_portrait

Komentáře jsou povoleny pouze pro registrované