Dnes byla spuštěna kickstarterová kampaň na remake prehistorické 2D first person adventury Maupiti Island, která se nejen českým hráčům zaryla do paměti jako extrémně těžká, téměř nedohratelná hra, což ještě vyhypovali Andrew a Ice ve svých příspěvcích v rámci Excaliburu či později ve Score. V něm také byla zveřejněna jako jedna z prvních plných her na PC.

Původní hra vyšla již v roce 1990 a dělali na ní Dominique Sablons, Sylvian Bruchon a Andre Bescount pod křídly společnosti Lankhor. Dostali jste se do roku 1954 do role detektiva Jérôme Langa, který je při cestě z Japonska na Madagascar kvůli bouři nucen přistát na malém ostrůvku v Indickém oceánu. A jak už to tak bývá, hned je potřeba vyřešit záhadu – tentokráte nejkrásnější dívky ostrova jménem Marie. A to vše za pouhé dva dny.

Téměř po třiceti letech přichází pokus o reinkarnaci této hry. A opět se toho ujímají Francouzi, konkrétně studio Cup of Games, kteří dnes spustili kickstarterovou kampaň. Podaří se jim vybrat dostatek peněz na hru, aby ji mohli vydat v červnu příštího roku? To teprve uvidíme. Pokud se chcete o hře dozvědět víc, můžete si zahrát plnou verzi původního vydání, kterou najdete na kartě hry či se podívat na oficiální stránky vytvářeného remaku.

Autor:

pluto_portrait

Komentáře jsou povoleny pouze pro registrované