Že jsou adventury mrtvé? Žádný problém, každý ve hře Prim je mrtvý také. Němečtí CMMN CLRS se tak vydávají do světa mrtvých.

Asi nejznámnějším adventurním počinem ze světa mrtvých je legendární adventura Grim Fandango, tvrůci nové 2D point and click adventur si berou za vzor jiné záhrobní díla. I přiložený vizuální vzhled dává jasné náznaky, že hlavní inspriací byly „nesmrtelně smrtelná“ díla Tima Burtona jako Nigthmare before Christmas nebo Corpse Bride.

Hlavní postavou je Prim, mladá dcera Thanatose, řeckého boha smrti. V roli této pubertální dívky se snažíte vyslyšet nářek mladého chlapce ze světa živých, který volá po její pomoci. Podaří se vám přelstít „smrtelně vážného“ otce a dostat se i do světa živých, kam máte zapovězen vstup?

Kromě legendárních Burtonovských filmů si tato kreslená černobílá adventurka bere inspiraci i z řecké mytologie a také z melodií Burtonova dvorního skladatele Dannyho Elfmana. Hra se nebude brát jen vážně, bude obsahovat i spoustu humoru, vzhledem k tématice samozřejmě černého.

Datum vydání zatím přesně není stanoveno, první hratelné demo by mělo být k dispozici v polovině roku 2019.

Autor:

pluto_portrait

Komentáře jsou povoleny pouze pro registrované