Studio Cave Monsters se sídlem v Sheffieldu je tvořeno jediným člověkem – Charlotte Sutherland. Ta pracuje v herním prostředí jako animátorka již řadu let. Vždy si však přála vytvořit adventuru a tak se snaží svůj sen splnit. Prostřednictvím kickstarteru se snaží vybrat finanční prostředky na hru Lord Winklebottom Investigates.

Sama Charlotte má ráda zvířata a zároveň detektivky od Agathy Christie či od Arthura Conana Doyla. Proto není překvapením, že se v její samostatné prvotině míchají oba tyto prvky, doplněné o atmosféru klasických filmových hororů, ale také černého humoru známého třeba z Grim Fandanga.

Hra je zasazena do dvacátých let minulého století. Stáváte se světově nejznámějším detektivem a gentlemenem Lordem Wiklebottomem. Vydáváte se na ostrov Barghest, kam vás pozval známý z dětství, Admirál Gilfrey. Po příjezdu zjišťujete, že je Gilfrey mrtvý a tak společně s bouří, která znemožňuje návrat zpět, začnete pátrat po vrahovi.

Ostrov Barghest není jen tak ledajaký, žijí na něm pouze zvířata. A tak je hlavní postava, detektiv Lord Winklebottom III, žirafa. Jeho dlouholetý přítel a společník při vyšetřování je Dr. Reginald Frumple, který je pro změnu hrochem. A jakým zvířetem je zavražděný Aristotle Gilfrey? Axolotl, který je v češtině známý spíše jako vodní dráček či chodící mlok.

Charlotte Sutherland evidentně do hry investovala spoustu práce a času, pro kickstarterovou kampaň připravila dokonce samostatné hratelné demo, které si můžete stáhnout ZDE. Kickstarterový projekt potrvá až do středy 27. března. Pokud vás hra zaujme, přispět můžete ZDE.

Autor:

pluto_portrait

Komentáře jsou povoleny pouze pro registrované