Adventury ze série kolem slavného detektiva Sherlocka Holmese jsou výkladní skříní ukrajinského studia Frogwares. Už v posledním díle s podtitulem Devil’s Daughter se však tvůrci rozhodli udělat svého Sherlocka mladšího, akčnějšího a s pokusem o otevřený svět. A nebyl to sice žádný velký průšvih, zázračně to ale nedopadlo.

Mnohem hůř dopadl odklon od Sherlockovské série nesoucí název The Sinking City. Detektivní a příběhové pasáže navazovaly na kvality známé ze Sherlocků, hru ale totálně zabily akční pasáže a otevřený svět s řadou nudného a zbytečného chození. Zdá se však, že se to tvůrcům zalíbilo a chtějí podobně zprznit i nejnovějšího Sherlocka Holmese.

Ten byl v těchto dnech oznámen a nese název Sherlock Holmes Chapter One. Bohužel, většina z dosud oznámených informací zatím příliš optimismu neslibuje. V omlazování šli tvůrci ještě dál a Sherlock bude v této hře jednadvacetiletý floutek. Vydáváte se totiž na ostrov ve Středozemním moři, kde se budete snažit vyřešit záhadnou smrt své matky.

V tom vám nebude pomáhat obvyklý John Watson, ale tajemný kamarád z dětství jménem Jon. To vše na již zmíněném ostrově, kde živý otevřený svět neslibuje nic menšího než ráj. No, nevím. Také informace o možnosti použití zbraně ke zneškodnění nepřátel není zrovna to, co by ke hře z Holmesova světa patřilo.

Jestli bude Sherlock Holmes Chapter One propadákem nebo tvůrci překvapí a z předložených informací a obrázků vytvoří kvalitní pokračování, které nebude dělat slavnému britskému detektivovi ostudu, se dozvíme v průběhu roku 2021, kdy hra vyjde na PC, PS4 i Xbox One.

Autor:

pluto_portrait

Komentáře jsou povoleny pouze pro registrované