Studio Quantic Dream, za kterým stojí hlavně pánové David Cage a Guillaume de Fondaumière, má za sebou pouze pětici her, všechny však měly vysokou kvalitu. Poslední tři tituly vyšly exkluzivně pouze pro konzoli Sony Playstation. Jak se zdá, s touto exkluzivitou je konec a na tituly tohoto francouzského studia se mohou těšit i hráči jiných platforem.

Důvod této radikální změny je jednoduchý – do vlastnické struktury Quantic Dream totiž minoritně vstupuje nový investor – čínský gigant Netease Games.

Z pěti dosud vytvořených her byly multiplatformní jen Omikron: The Nomad Soul a Fahrenheit. Dosud poslední tři vydaná díla Heavy Rain, Beyond: Two Souls a Detroit: Became Human si mohli zahrát jen majitelé konzole Sony Playstation. To už u dalších her naštěstí platit nebude, dvanáctiletá exkluzivita pro japonského výrobce konzolí končí.

Tvůrci se zatím zdráhají prozradit, na jakém dalším titulu pracují. „Je příliš brzy hovořit o nových titulech. Jediné, co můžu prozradit, tak je práce na novém enginu, který by měl být funkční na více platformách a měl by být lepší, než co jsme doposud měli. Budeme pokračovat na ambiciózních a originálních projektech v rámci žánru, v němž jsme průkopníci. Samozřejmě ale chceme prozkoumat i nové oblasti,“ řekl David Cage.

K tomu dodal jeho kolega Guillaume de Fondaumière: „Samozřejmě, že budeme pokračovat i s PlayStationem, který známe velice dobře. Ale zaměříme se také na další platformy, protože chceme naše výtvory udělat přístupné co nejširší vrstvě hráčů. Po dvanácti letech je to samozřejmě změna, ale v rámci dřívějších titulů máme zkušenosti s enginy pro PC, Dreamcast, Xbox či různé verze PlayStation. Takže věřím, že dokážeme zachovat vysokou úroveň kvality, která je pro nás u her důležitá.“

Autor:

pluto_portrait

Komentáře jsou povoleny pouze pro registrované