Ani originální scénář, ani dabing od hollywoodských hvězd nestačí k tomu, abychom ambiciózní thriller Twelve Minutes doporučili k vyzkoušení. Kromě úvodní premisy totiž selhává v každém ohledu.

Co se týče výpravy, jsou Twelve Minutes ryzí minimalismus. Celé se odehrávají v bytě o velikosti 2+kk, obývaném mladým manželským párem. I na této malé ploše však jeho autoři dokážou rozehrát napínavé drama, od kterého se nedá odtrhnout… po zhruba třicet minut. Nejdéle po jedné hodině si totiž uvědomíte, že tu tentokrát nejde o detailně propracovaný kousek ve stylu raných děl režiséra Christophera Nolana, jak se snaží zapůsobit, ale jen o banální frašku, která slibnou zápletku nijak nerozvijí.

Hlavní hrdina se ocitá v časové smyčce. Po příchodu domů mu manželka sdělí radostnou novinu, že očekávají potomka, následnou oslavu ale rychle zhatí příchod policisty, načež po krátké výměně názorů dojde ke krveprolití. Jenže místo onoho světa se po tomto traumatizujcím zážitku vracíte opět do bodu nula a jste nuceni všechny události prožít znova. A znova. A znova… Vašim úkolem je narušit posloupnost okolních akcí tak, abyste zjistili motivaci všech zúčastněných a neustále se opakující dvanáctiminutový cyklus přerušili.

Což na první pohled vypadá geniálně, a jakmile ústy hollywoodských hvězd Williama Dafoe, Jamese McAvoye a Daisy Ridley začnou postavy poodhalovat vzájemné vztahy, odvážíte se doufat, že právě hrajete TU hru, na níž se bude vzpomínat i po letech. O to bolestivější je ovšem pád do reality…

Největší problém Twelve Minutes je, že se mu povede hned v počátku vzbudit dojem, že je daleko chytřejší, než tomu ve skutečnosti je. Celá zápletka od začátku dává najevo, že příjde obrovský zvrat, který nakonec působí příliš vykalkulovaně. Ale to nevadí, oproti většině ostatních her je i tak scénář kvalitní. Kdyby ho někdo natočil, možná by i obstál jako třeba jedna z epizod kultovních Krajních mezí. Jenže to se nestalo, místo toho tu máme hru, která bohužel selhává ve většině aspektů, co dělají hru hrou.

 

 

 

Pokračování recenze v odkazu…

 

 

Kompletní recenzi najdete na stránkách Bonusweb.cz ZDE.

Autor:

honza

Komentáře jsou povoleny pouze pro registrované