Cyan Ventures je nová vydavatelská odnož tvůrčího studia Cyan, Inc., které stojí za takovými legendárními tituly jako Myst, Riven či Obduction. A v podobném duchu jako tyto slavné hry je i připravovaná hra ZED studia Eagre Games.

A není se čemu divit, za studiem Eagre Games totiž stojí Chuck Carter, který byl součástí původních týmů, které stály za sériemi Myst či Riven, ale podílel se i na The Legend of Kyrandia: Book 3 – Malcolm’s Revenge či videosekvencích ve hrách ze série Command & Conquer.

V červnu 2016 přišel Carter s tímto projektem na Kickstarter a podařilo se mu vybrat přes 57 tisíc dolarů. Po více než dvou letech se hra blíží k vydání, i za pomoci Cyan Ventures by hra měla být k dispozici na jaře roku 2019.

Po příběhové stránce asi nepůjde o nic převratného – příběh je o stárnoucím umělci, ztraceném ve své lítosti, omezován demencí. Uvnitř jeho mysli bude potřeba znovu sestavit roztříštěné vzpomínky do finálního odkazu – dárku své nenarozené vnučce.

Za hrou samozřejmě nestojí jen Carter, za zmínku stojí i Joe Fielder (Bioshock Infinite, The Flame and the Flood), David Chen (série Metal Gear Solid) či častý dabér počítačových her Stephen Russell (Thief, Fallout).

Autor:

pluto_portrait

Komentáře jsou povoleny pouze pro registrované