Série The Dark Pictures svým třetím dílem pokračuje v nastoleném směru a jakýmkoliv inovacím se vyhýbá. Tentokrát se s komandem mariňáků podíváme do ruin podzemního paláce z období Sumerské říše, který není tak opuštěný, jak by si asi jeho nechtění návštěvníci přáli.

Britští Supermassive Games vyznávají pořekadlo „ševče, drž se svého kopyta“, a tak nám v krátkém sledu servírují již třetí vyvražďovací horor za sebou. Po opuštěné lodi z druhé světové války a městečka zdecimovaného čarodějnickými procesy se tentokrát podíváme do Iráku. Ovládat budeme pětičlenné komando amerických mariňáků, které se během vojenské operace propadne do tisíce let starého podzemního chrámu. A jak asi už tušíte, archeologický výzkum nebude po příštích zhruba sedm hodin jejich největší prioritou…

Pokud jste hráli minulé díly série The Dark Pictures máte jasnou představu o tom, jak House of Ashes vypadá. Pokud ne, tak vězte, že jde o interaktivní film, jehož děj se plynule mění na základě vašich rozhodnutí. I když si se všemi hlavními postavami dali autoři spoustu práce, klidně vám některé z nich mohou nevratně zemřít, ještě než se dostanete do půlky příběhu. A nemusí to být tak úplně jen vaší vinou.

Zatímco pasáže, kdy musíte rychle mačkat tlačítka objevující se na obrazovce, jsou poměrně benevolentní, a i když máte daleko kratší reakční dobu než minule, nějakou tu nepřesnost vám odpustí, špatná rozhodnutí mohou být fatální. K jejich správnému posouzení však nemáte dostatek informací, a tak jsem prvního konce hry dosáhl jen s jedinou postavou. A to ještě bylo o fous.

To ovšem není výtka, hra vás tímto přístupem motivuje k opakovaným průchodům a zkoušení jiných řešení, což v kombinaci s kooperativním multiplayerem dává celému zážitku další vrstvu navíc. Vedle klasické online hry, kdy dva hráči operují souběžně, je zde i lokální varianta až pro pět hráčů najednou. Každý si vybere jednu postavu a po každé scéně předá ovladač dál. V jednu chvíli tak sice hraje jen jeden, zatímco zbytek může jen povzbuzovat nebo radit, což je vcelku originální zábava.

 

 

 

Pokračování recenze v odkazu…

 

 

Kompletní recenzi najdete na stránkách Bonusweb.cz ZDE.

Autor:

honza

Komentáře jsou povoleny pouze pro registrované