Druhý díl minisérie Dark Pictures je v mnohém podobný tomu prvnímu. Vzdává hold klasickým béčkovým hororům a sází na přímočarost, přitom ale vůbec není hloupý. Pokud máte rádi interaktivní filmy, při kterých jen čas od času stačí zmáčknout to správné tlačítko, jeho koupí neprohloupíte.

Sotva jsem se stačil vzpamatovat z vynikající Amnesie (naše recenze), přistál mi na disku další horor. Little Hope je ovšem daleko méně rafinovaná záležitost, která se notně inspiruje v klasických krvácích z 90. let. Pod kontrolu dostanete partičku pěti víceméně otravných charakterů a úkolem je, co nejvíce jich udržet při životě.

Toho dosáhnete tak, že budete sledovat spoustu jen minimálně interaktivních filmových scén, prozkoumávat malé uzavřené lokace a čas od času mačkat do rytmu tlačítka, která se zrovna objeví na obrazovce.

Není to žádný výjimečný koncept, a pokud jste hráli předchozí tituly Supermassive Games Until Dawn a Man of Medan, máte přesnou představu o tom, jak samotná hra vypadá. Po chatě v horách a opuštěné vojenské lodi tentokrát navštívíme zapadlé americké městečko Little Hope, které se v dávné minulosti stalo dějištěm nespravedlivých čarodějnických procesů. Asi nemusím vysvětlovat, že není až tak opuštěné, jak na první pohled působí.

 

 

 

 

Pokračování recenze v odkazu…

 

 

Kompletní recenzi najdete na stránkách Bonusweb.cz ZDE.

Autor:

honza

Komentáře jsou povoleny pouze pro registrované